Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję zbierania talenciaków.To właśnie dzięki Wam nasza szkoła mogła wzbogacić się o nowy sprzęt sportowy!
Dziękujemy za wsparcie i wspólne działanie!
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie w akcję zbierania talenciaków.To właśnie dzięki Wam nasza szkoła mogła wzbogacić się o nowy sprzęt sportowy!
Dziękujemy za wsparcie i wspólne działanie!
Kolejny raz, jako szkoła, włączamy się w akcję "Paczuszka dla maluszka". Jest ona organizowana przez "Fundację Małych Stópek" i polega na zbiórce artykułów higienicznych pomocnych przy opiece nad niemowlakami i małymi dziećmi. Co jest potrzebne? Wszelkiego rodzaju chusteczki, kremy, balsamy, pampersy etc. Można również zbierać artykuły spożywcze, jednak tu jest ważny długi termin do spożycia. Zebrane dary zostaną przekazane oddziałowi fundacji, który znajduje się w Starogardzie Gdańskim. Stamtąd Przynoszone rzeczy można składać bądź pod choinką, która jest na parterze szkoły, bądź w swoich klasach i dopiero ostatniego dnia złożyć pod wspomnianą choinką.
Zbiórka w szkole potrwa do 19 grudnia.
4 grudnia w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe dla uczniów z klas 0 - 3. Dzieci wraz z rodzicami z zapałem wykonywali stroiki świąteczne wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Wszystkie stroiki będzie można wylosować na tegorocznym kiermaszu. Warsztaty prowadziły panie: Agnieszka Gołuńska i Barbara Włodarczyk, którym składamy serdeczne podziękowania w formie wierszyka:
Gdy święta zbliżają się do nas wielkimi krokami,
warsztaty świąteczne zagościły w szkole z nami.
Dla Pań Agnieszki Gołuńskiej i Barbary Włodarczyk podziękowania ślemy.
Za pomoc, uśmiech i serce – z całego serca dziękujemy!
Niech magia Świąt Państwu radość przyniesie,
a nasza wdzięczność niech się niesie w lesie!
Dziś w naszej szkole gościliśmy panią Mariolę Dyl, która poprowadziła świąteczne warsztaty „Rysujemy skrzaty”. W pracowni panował wyjątkowy, świąteczny nastrój – było dużo rysowania, uśmiechu i radości. Uczniowie stworzyli piękne, pełne fantazji skrzaty, a wspólna praca przyniosła wszystkim mnóstwo satysfakcji.
Bardzo dziękujemy pani Marioli za inspirujące zajęcia i ciepłą atmosferę. Zapraszamy panią Mariolę częściej – drzwi naszej szkoły są zawsze otwarte!
W klasach 0–3 odbyła się radosna zabawa andrzejkowa pełna wróżb i wspólnych aktywności. Dzieci brały udział min. w losowaniu karteczek, przekłuwaniu serduszek, co dostarczało im wielu emocji i śmiechu. Nie zabrakło także tańców i zabaw przy muzyce. Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i ciekawości, pozwalając uczniom poznać andrzejkowe tradycje i miło spędzić czas.
Natalia Grabowska
W dniu 26 listopada 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Polnicy odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV–VIII. Wydarzenie miało na celu integrację społeczności szkolnej, kultywowanie polskich tradycji związanych z wigilią św. Andrzeja oraz zapewnienie uczniom atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16.00 i przebiegła w radosnej atmosferze. Uczniowie mieli możliwość udziału w przygotowanych przez samorząd szkolny oraz wychowawców stoiskach wróżbiarskich. Nie zabrakło także części tanecznej i konkursów. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez uczniów klasy najstarszej. W trakcie wydarzenia działała kawiarenka z przekąskami, w której można było spróbować przekąsek słodkich i słonych. Dodatkowo wielką radość dzieciom sprawiło dostarczenie pizzy dla wszystkich uczestników zabawy. Dyskoteka andrzejkowa przebiegała w przyjemnej i bezpiecznej atmosferze. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali wychowawcy klas, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również rodzicom za pomoc w organizacji poczęstunku oraz wsparcie całego przedsięwzięcia.
Anna Korczak
Uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE”. Organizatorem konkursu była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Człuchowie. Konkurs realizowany był w ramach gminnych działań towarzyszących kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na znaczenie bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa, rozwijanie pozytywnych postaw społecznych, szacunku, przyjaźni i życzliwości, kształtowanie wyobraźni oraz rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych oraz promocja kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Prace konkursowe prezentowały się pięknie. Wykonane były różnymi technikami plastycznymi.
OTO ZWYCIĘZCY:
KATEGORIA KLAS I-III
I miejsce zajęła uczennica klasy drugiej ZUZANNA RYNGWELSKA
KATEGORIA KLAS IV-VIII
I miejsce zajęła uczennica klasy czwartej ZUZANNA NIEGRZYBOWSKA
GRATULUJEMY !!!
Bożena Studzińska
20 listopada w naszej szkoły obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Z tej okazji na szkolnym korytarzu zorganizowano „szybkie” egzaminy z tabliczki mnożenia. Nad wszystkim czuwali uczniowie klasy siódmej: Emilia Ogonowska, Julia Piekut, Hubert Korzeniewski i Julita Wehner. Sprawdzali poprawność odpowiedzi wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli, a także zapisywali, w jakim tempie udało się ich udzielić.
Każdy uczestnik musiał zmierzyć się z pięcioma działaniami z mnożenia i dzielenia.
Najkrótszy czas i komplet poprawnych odpowiedzi uzyskał Wojciech Boboń z klasy szóstej.
Odbył się również szkolny konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Uczniowie każdej klasy rozwiązywali na platformie Kahoot 40 działań z tabliczki mnożenia. Klasowym mistrzem zostawał ten, kto zdobył najwięcej punktów w jak najkrótszym czasie.
W rankingu całej szkoły wyniki przedstawiały się następująco:
Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, otrzymali w nagrodę pamiątkowy dyplom, czekoladę oraz książkę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i świetnych rezultatów!
Święto Tabliczki Mnożenia spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, a quizy na Kahoot dostarczyły wielu emocji. Wydarzenie z pewnością powtórzymy za rok.
Czwarte miejsce zajęli nasi chłopcy w półfinale wojewódzkim, który odbył się 19 listopada 2025 r. w Słupsku .
Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Boboń i Łukasz Jakubowski.
Gratulujemy sportowej postawy i walki do ostatniej piłeczki!
We wtorek 18 listopada 2025 r. w Człuchowie odbyły się mistrzostwa powiatu w Koszykówce 3x3 dziewcząt w ramach "Igrzysk Dzieci". Nasze uczennice zajęły wysokie drugie miejsce ulegając tylko gospodarzom.
Skład naszego zespołu:
Cupa Nikola
Kiżewska Katarzyna
Lubińska Kalina
Soszka-Martin Amelia
Gratulujemy!
Mamy drugie srebro na półfinałach wojewódzkich w unihokeju!
Tym razem nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców, który odbył się w poniedziałek 17 listopada 2025 r. w Słupsku.
W trakcie zawodów zmierzyliśmy się z zespołami z Kobylnicy, Slupska i Tuchomia ulegając tylko tym ostatnim.
Wielkie gratulacje Chłopcy. Jesteśmyz Was dumni!
Skład naszego zespołu:
Filip Basiak
Grabowski Kacper
Guzinski Mikołaj
Janta Tymoteusz
Jażdżyk Rafał
Książek Marcel
Piotrowicz Marcel
Żychski Marko
W piątek 14 listopada 2025 r. byliśmy gospodarzem Półfinału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt.
Po rywalizacji ze szkołami z Kramarzyn, Słupska i Wrześcia zajeliśmy drugie miejsce.
Skład naszego zespołu:
Gratulacje!
13 listopada odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Unihokeju Chłopców.
Nasi chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu.
Skład zespołu:
Gratulacje!
5 listopada 2025 r. odbył się turniej dziewcząt w unihokeju, który jednocześnie zakończył powiatowe zmagania w tej dyscyplinie — zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Rywalizacja była niezwykle wymagająca, a mecze pełne emocji. Nasze zawodniczki zajęły piąte miejsce. Gratulujemy im i dziękujemy za zaangażowanie oraz sportową postawę!
7 listopada 2025 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pana Marcina Czarnoty, udali się do Będomina na spotkanie zorganizowane w ramach VIII edycji akcji „Szkoła do Hymnu – Pomorze 2025”. Pod domem Józefa Wybickiego zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, tworząc podniosłą atmosferę wydarzenia. W uroczystości wzięły udział także inne szkoły, których patronem jest Józef Wybicki. To coroczne spotkanie w Będominie jednoczy społeczności szkolne związane z historią naszego hymnu.
Powered by aSc EduPage