• Aktualności

  • Aktualności

          • Dzień Matki w klasach I - III
            • Dzień Matki w klasach I - III

              26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, w której uczestniczyły dzieci oraz mamy uczniów klas I–III.

              Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie wręczyły swoim mamom kwiaty oraz własnoręcznie wykonane laurki. 

              Nie zabrakło również pysznego tortu i wspólnie spędzonego czasu w miłej, rodzinnej atmosferze.

              To był wspaniały i pełen wzruszeń dzień! 

          • Nasi uczniowie w Hiszpanii
            • Nasi uczniowie w Hiszpanii

              W dniu 23 maja 2026 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polnicy rozpoczęli mobilność edukacyjną w ramach programu Erasmus+ do Granady w Hiszpanii.

              Wyjazd miał na celu rozwijanie kompetencji językowych, społecznych i kulturowych uczniów, a także integrację z młodzieżą z hiszpańskiej szkoły Ave Maria Vistillas.

              Tego dnia odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami szkoły. Była to doskonała okazja do poznania się, przełamywania barier językowych oraz wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie prezentowali swoje szkoły i codzienne życie w Polsce i Hiszpanii, wymieniając się doświadczeniami. Następnie uczestniczyli w warsztatach integracyjnych i zajęciach typu icebreakers, podczas których poprzez gry i zabawy językowe w języku angielskim przełamywali bariery komunikacyjne i nawiązywali nowe znajomości. Po zakończeniu zajęć uczniowie udali się na wycieczkę do malowniczych miejscowości Nerja oraz Frigiliana. Uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy, charakterystyczną architekturę regionu Andaluzji oraz poznawali lokalną kulturę i tradycję.

              Następnego dnia realizowane były zajęcia sportowo-rekreacyjne. Aktywności te sprzyjały integracji uczniów, współpracy oraz rozwijaniu kompetencji społecznych i językowych. Uczniowie uczestniczyli także w wycieczce do niezwykłych miejscowości Setenil de las Bodegas oraz Ronda. Mieli okazję zobaczyć słynne domy wykute w skałach, zabytkowe uliczki oraz poznać historię i kulturę regionu.

              Poniedziałek rozpoczął się zajęciami w hiszpańskiej szkole Ave Maria Vistillas. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach razem z hiszpańskimi rówieśnikami. W trakcie zajęć obejrzeli film dokumentalny dotyczący dzielnicy Sacromonte, znanej jako kolebka flamenco. Następnie wspólnie rozwiązywali zadania z języka angielskiego, doskonaląc swoje kompetencje językowe oraz umiejętność współpracy międzynarodowej. Kolejnym elementem zajęć było przygotowywanie dekoracji na zakończenie roku szkolnego. Wspólna praca sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń między uczniami obu krajów. Podczas przerw młodzież aktywnie integrowała się poprzez różnorodne gry zespołowe i rozmowy. Po zakończeniu lekcji uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu Granady. Poznawali najciekawsze miejsca miasta poprzez udział w grze miejskiej związanej z ciekawostkami historycznymi i kulturowymi. Taka forma aktywności pozwoliła uczestnikom w atrakcyjny sposób odkrywać uroki miasta, rozwijać współpracę w grupach oraz utrwalać wiedzę o Hiszpanii.

              Nasza edukacyjna przygoda wciąż trwa….

              Anna Korczak

          • Mistrz Rachunków i Logicznego Myślenia
            • Mistrz Rachunków i Logicznego Myślenia

              19 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych -„Mistrz Rachunków i Logicznego Myślenia”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Człuchów. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Rychnów, z Wierzchowa, ze Stołczna oraz z Polnicy.

              Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami wymagającymi sprawnego rachunku oraz logicznego myślenia. W arkuszach konkursowych znalazły się różnorodne łamigłówki, zadania problemowe oraz ćwiczenia sprawdzające umiejętność analizowania i wyciągania wniosków. Dodatkową atrakcją były dwa emocjonujące quizy przeprowadzone na platformie Kahoot!.

              Po podliczeniu wszystkich punktów klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

              1. I miejsce – Tomasz Narloch (Szkoła Podstawowa w Rychnowach)
              2. II miejsce – Nikodem Guziński (Szkoła Podstawowa w Polnicy)
              3. III miejsce – Mikołaj Szupke (Szkoła Podstawowa w Polnicy)
              4. IV miejsce – Witold Jażdżejewski (Szkoła Podstawowa w Wierzchowie)
              5. V miejsce – Yana Yakubenko (Szkoła Podstawowa w Polnicy)

              Konkurs dostarczył uczestnikom wielu emocji, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz umiejętnością logicznego myślenia. Wydarzenie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej rozwijaniu matematycznych pasji. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Lekcja biblioteczna
            • Lekcja biblioteczna

              14 maja w Bibliotece w Polnicy odbyło się spotkanie autorskie z poetą Pawłem Gołuchem w ramach Tygodnia Bibliotek.

              W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas I–III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polnicy. Nie zabrakło śmiechu, zabawy i wspólnego czytania wierszy. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu radosnych chwil i niezapomnianych wrażeń. 

              Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i cudowną atmosferę!

          • Wycieczka do Gdańska
            • Wycieczka do Gdańska

              Wspomnienia z 9 maja - nasz gdański trip zaliczony do udanych! Połączyliśmy lekcję historii z solidna porcją rozrywki. Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej skłoniła nas do refleksji, a emocjonująca bitwa w LaserWars pozwoliła rozładować energię. Prawdziwa kropką nad „i” był jednak rejs stylowym Galeonem Lew. Wypłynęliśmy spod Zielonej Bramy na Westerplatte, podziwiając Gdańsk z perspektywy wody. Pogoda i humory dopisały idealnie! 

          • Wycieczka klas IV - VI
            • Wycieczka klas IV - VI

              16 maja 2026 r. odbyła się wycieczka dla uczniów klas IV–VI.

              Podobnie jak młodsi koledzy z klas I–III, uczestniczyliśmy w zajęciach w Costerina Park w Kościerzynie. Następnie odwiedziliśmy Centrum Nauki Experyment, gdzie mogliśmy w ciekawy i praktyczny sposób zgłębiać tajniki nauki. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem po porcie w Gdyni, podczas którego zobaczyliśmy miasto z innej perspektywy.

              Wycieczka była pełna atrakcji, dostarczyła nam wielu wrażeń i pozwoliła zdobyć nowe doświadczenia.

          • Wycieczka klas I - III
            • Wycieczka klas I - III

              16 maja uczniowie klas 1 – 3 udali się na wycieczkę do Kościerzyny i Gdyni.

              Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Mogliśmy tam samodzielnie wykonywać doświadczenia i eksperymenty związane z fizyką, chemią oraz przyrodą. Dzięki interaktywnym stanowiskom lepiej zrozumieliśmy różne zjawiska naukowe i przekonaliśmy się, że nauka może być niezwykle interesująca.

              Kolejną atrakcją był rejs statkiem Dragon po porcie w Gdyni. Podczas rejsu podziwialiśmy statki, nabrzeża oraz codzienną pracę portu. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek na temat miasta i jego znaczenia dla polskiej gospodarki morskiej. Rejs był bardzo przyjemny i pozwolił nam zobaczyć Gdynię z zupełnie innej perspektywy.

              Ostatnim etapem wycieczki były zajęcia w Costerina Park w Kościerzynie. Braliśmy udział w różnorodnych aktywnościach ruchowych i integracyjnych. Zajęcia sprzyjały rozwijaniu współpracy w grupie, sprawności fizycznej oraz umiejętności wspólnego rozwiązywania problemów. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wróciliśmy z wycieczki zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

          • Pasowanie na czytelnika w klasie pierwszej
            • Pasowanie na czytelnika w klasie pierwszej

              Uczniowie klasy 1 wzięli udział w wyjątkowej lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Angelikę Kaletę. Podczas zajęć dzieci poznały drogę powstawania książki, rozwiązywały zagadki, ilustrowały treść wiersza za pomocą gestów i ruchu oraz wspólnie śpiewały piosenki.

              Najważniejszym punktem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki, zakładki do książek oraz słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy naszym nowym czytelnikom i życzymy im wielu niezapomnianych przygód w świecie książek! 

          • Egzamin ósmoklasisty
            • Egzamin ósmoklasisty

              11 maja 2026 r. odbył się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. To ważne wydarzenie rozpoczęło trzydniowy maraton egzaminacyjny, który jest pierwszym tak poważnym sprawdzianem w życiu uczniów.

              Jutro ósmoklasiści przystąpią do egzaminu z matematyki, natomiast w środę zmierzą się z zadaniami z języka angielskiego.

              Nasi uczniowie stawili się na egzamin punktualnie i odświętnie ubrani, podkreślając rangę tego wydarzenia. Towarzyszyła im mobilizacja, skupienie oraz – mamy nadzieję – wiara we własne możliwości.

              Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca.

              Trzymamy kciuki za wszystkich naszych ósmoklasistów i życzymy im powodzenia w kolejnych dniach egzaminów! 🍀

          • Święto Konstytucji 3. Maja
            • Święto Konstytucji 3. Maja

              Podczas apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wzruszający i starannie przygotowany program artystyczny. Występ pozwolił wszystkim zgromadzonym jeszcze lepiej zrozumieć znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Młodzi artyści wykazali się dużym zaangażowaniem i szacunkiem dla tradycji, tworząc podniosłą i refleksyjną atmosferę. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i uznaniem społeczności szkolnej.

          • Turniej BRD - etap gminny
            • Turniej BRD - etap gminny

              Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczniów. Reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polnicy pokazali klasę, zdobywając czołowe lokaty zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

              W grupie starszej nasi uczniowie zdominowali podium:

              Natasza Chojnacka wywalczyła I miejsce indywidualnie.

              Wojtek Boboń zajął II miejsce indywidualnie.

              Drużynowo zespół zajął I miejsce!

              Dzięki tym wynikom Natasza Chojnacka, Wojtek Boboń oraz Julia Piekut będą reprezentowali naszą szkołę na eliminacjach powiatowych.

              Dobrze spisała się również drużyna młodsza w składzie: Celina Kożuchowska, Marta Gunia, Jędrzej Ogonowski i Łukasz Jakubowski, zajmując III lokatę zespołowo.

              Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Jakubowski, który zajął I miejsce!

              Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy ogromnego zaangażowania, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy
            • Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap powiatowy

              Dnia 16 kwietnia w Komendzie Powiatowej w Człuchowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Naszą gminę dumnie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polnicy, zajmując wysokie miejsca na podium:

              II miejsce – Tymon Rajfur (w kategorii klas I–IV),

              III miejsce – Mateusz Malinowski (w kategorii klas V–VIII).

              Z ogromną radością gratulujemy obu reprezentantom!

              Wykazaliście się imponującą wiedzą i opanowaniem. Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy.