W piątek, 13 września uczniowie klasy VI odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Pierwsze kroki skierowali do Muzeum Przyrodniczego Parku Narodowego ,,Bory Tucholskie”, gdzie zagłębili się w niezwykły świat flory i fauny parku. Podczas godzinnego spaceru po przestrzeni wystawy przeżyli niezwykłą podróż przez torfowiska, lasy i jeziora. Druga część wizyty poświęcona była największemu drapieżnikowi naszych lasów wilkowi, którego liczba w Polsce rośnie a spotkania z tym pięknym, dzikim zwierzęciem przytrafiają się nam coraz częściej. Uczniowie poznając życie i zwyczaje tego drapieżnika przekonali się, że zgodnie z przysłowiem wilk nie jest taki straszny jak go malują.
Iwona Wójciszyn