Erasmus+
- Nasi uczniowie w Hiszpanii, cz. II (maj 2026 r.)
- Nasi uczniowie w Hiszpanii (maj 2026)
- Nasi uczniowie w Walencji (maj 2025 r.)
- Szkolenie nauczycieli w Maladze
- Szkolenie na Majorce
- #ErasmusDays
- Mobilność grupowa uczniów (2024 r.)
- Nasi uczniowie w Grenadzie (maj 2024 r.)
- Szkolenie w Malcie
- Rekrutacja uczniów 2024
- Nasi uczniowie w Grenadzie (czerwiec 2023 r.)
- Wizyta przygotowawcza w Ave Maria Vistillas w Grenadzie
- Uczniowie - wyniki rekrutacji
- Erasmus+ MAMY TO!
Nasi uczniowie w Hiszpanii, cz. II (maj 2026 r.)
Wtorek, 26 maja 2026 r., uczniowie kontynuowali udział w zajęciach szkolnych wraz z hiszpańskimi rówieśnikami. Uczestniczyli w lekcjach matematyki, gimnastyki oraz języka hiszpańskiego, poznając metody pracy stosowane w hiszpańskim systemie edukacji. Była to doskonała okazja do rozwijania kompetencji językowych oraz obserwowania codziennego funkcjonowania szkoły goszczącej.
Szczególnie cennym elementem programu okazały się zajęcia sportowo-rekreacyjne realizowane wcześniej w mieszanych polsko-hiszpańskich grupach. Wspólne rozgrywki, konkurencje zespołowe oraz tradycyjne gry z Polski i Hiszpanii stały się doskonałą okazją do nawiązywania nowych znajomości, budowania relacji i rozwijania umiejętności współpracy. Mimo początkowych barier językowych uczniowie szybko odnaleźli wspólny język, wykorzystując komunikację w języku angielskim, gesty oraz wzajemną pomoc. Sport po raz kolejny udowodnił, że jest uniwersalnym narzędziem integracji młodych ludzi z różnych krajów i kultur.
W środę, po zakończeniu zajęć szkolnych, uczniowie uczestniczyli w dodatkowej lekcji języka hiszpańskiego. Podczas warsztatów poznawali podstawowe zwroty przydatne w codziennej komunikacji, doskonalili wymowę oraz poszerzali słownictwo związane z życiem codziennym i kulturą Hiszpanii. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników i pozwoliły im jeszcze pewniej porozumiewać się podczas pobytu w Granadzie.
W czwartek uczniowie mieli okazję zwiedzić Albaicín – najstarszą i jedną z najbardziej malowniczych dzielnic Granady. Spacerując wąskimi, krętymi uliczkami, poznawali historię miasta oraz wpływy kultury arabskiej, które do dziś są widoczne w architekturze i układzie urbanistycznym tej części miasta. Z licznych punktów widokowych mogli podziwiać panoramę Granady oraz majestatyczną Alhambrę. Wizyta w Albaicín była cenną lekcją historii i kultury Andaluzji.
Mobilność edukacyjna w ramach programu Erasmus+ była dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polnicy wyjątkowym doświadczeniem, które umożliwiło im zdobycie nowych umiejętności, wiedzy oraz doświadczeń. Uczniowie doskonalili kompetencje językowe, rozwijali umiejętności społeczne i międzykulturowe, a także uczyli się współpracy w międzynarodowym środowisku.
Udział w lekcjach, warsztatach, zajęciach sportowych oraz wspólnych wycieczkach pozwolił uczestnikom lepiej poznać kulturę, tradycje i codzienne życie swoich hiszpańskich rówieśników. Nawiązane znajomości i przyjaźnie pokazały, że różnice językowe i kulturowe nie stanowią przeszkody w budowaniu wartościowych relacji.
Pobyt w Granadzie był nie tylko okazją do nauki, ale również do odkrywania piękna Andaluzji, poznawania jej historii oraz rozwijania samodzielności i otwartości na świat. Zdobyte doświadczenia z pewnością pozostaną z uczestnikami na długo i będą inspiracją do dalszego rozwoju oraz podejmowania kolejnych międzynarodowych wyzwań edukacyjnych.5